اهمیت استفاده از بالش طبی در افزایش کیفیت خواب موثر است، زیرا افراد تقریبا یک سوم عمر خود را در خواب هستند. انتخاب بالشی که سر خود را روی آن میگذارید بسیار مهم است و بالش طبی میتواند جایگزین مناسبی برای انواع بالش های معمولی و بالابردن کیفیت خواب و حمایت از سلامت بدن باشد. در اینجا به بررسی اهمیت استفاده از بالش طبی میپردازیم.

مزیت استفاده از این دسته از تجهیزات پزشکی به این موارد محدود نمیشود. خواب مناسب روی سلامت بدن تاثیر زیادی دارد. به طورمثال اگر گردن شما در وضعیت مناسبی در زمان خواب نباشد، در ستون فقرات نیز احساس درد خواهید کرد. تحمل این درد ها میتواند کیفیت زندگی شما را نیز کاهش دهد.

برخی شیوه های خوابیدن مثل خوابیدن روی شکم میتواند به ستون فقرات آسیب بزند. وزن شما در این حالت روی قسمت میانی بدن بوده و همزمان فشار زیادی به گردن و کمر وارد میشود. برای جلوگیری از فشار و آسیب به قسمت های حساس بدن بهتر است از بالش های طبی استفاده کنید.

بالش طبی چیست؟

بالش های طبی درمان مناسبی برای کیفیت خواب هستند و نقش مهمی در محافظت از سر و گردن دارند. این بالش ها از فوم ساخته شده اند و به درمان دردهای جسمی مثل آرتروز و جلوگیری از خروپف کمک میکنند.

بالش های طبی از پلیمر ساخته شده اند که با نام پلی اورتان شناخته میشود. این مواد برای ساخت مبلمان، تشک، صندلی های ماشین و … نیز استفاده میشود. پلی اورتان مورد استفاده در این محصولات با مواد شیمیایی الاستیک ترکیب شده است.

به این ترتیب با هر بار تغییر فرم بدن، وضعیت سر و گردن شما بالش نیز تغییر شکل میدهد. با هر فشار سر و گردن شما بالش نیز تغییر شکل میدهد. حالت الاستیک بالش نیز زمانی رخ میدهد که ماده به شکل طبیعی و اولیه خود باز خواهد گشت.

به طور کلی باش های طبی طراحی ارگانیک و مطابق با فرم بدن دارند و در نتیجه استفاده از آنها نقش موثری در کاهش درد و بهبود کیفیت خواب خواهد داشت. پس اگر با اختلال در خواب یا درد در ناحیه سر و گردن مواجه هستید این محصولات انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

مزیت استفاده از بالش طبی

مهمترین مزیت استفاده از بالش طبی، کمک به قرار گرفتن درست شانه ها، زاویه مناسب گردن و ستون فقرات می باشد. این بالش در سالم ماندن بخش های مختلف بدن موثر است. بعضی قسمت های بدن مثل زانوها، کمر و گردن که در زاویه نامناسب دچار استرس میشوند نیز بهبود خواهند یافت.

خوابیدن روی بالش های طبی میتواند با قرار دادن بدن در زاویه درست رفلاکس معده را کاهش دهد. همچنین برخی دردها مثل آرتروز، سردرد، فیبرومیالژیا و … نیز کاهش میدهد. اگر خروپف میکنید نیز این بالش برای شما آرامش را به همراه خواهد داشت.

استفاده از بالش های نامناسب در طولانی مدت موجب ایجاد چین و چروک روی پوست نیز خواهند شد. اما محصولات طبی همچون بالش های طبی بافت نرمی دارند و حساسیت معمولا را برای پوست ایجاد نمیکنند.

استافده از این محصولات به محافظت از ستون فقرات شما نیز کمک میکند. بالش ها انعطاف پذیری و ابعاد استانداردی دارند و هماهنگ با ستون فقرات و سر و گردن در یک راستا قرار میگیرند.

بالش طبی با فوم حافظه یا مموری فوم دارای نوعی ژل خنک کننده نیز هست تا بالش خنک بماند. به این ترتیب از تعریق بدن شما جلوگیری خواهد شد.

استفاده از این بالش ها در زمنا خواب به بهبود گردش خون نیز کمک میکند. انعطاف پذیری بالش و هماهنگ شدن آن با اندام های بدن میتواند در سرعت گردش خون موثر باشد. با بهبود گردش جریان خون در زمان خواب، دردهای کمر و گردن نیز کمتر خواهند شد.

همچنین از انقباض عضلات جلوگیری میشود و افرادی که مستعد درهای فک و صورت هستند دیگر این دردها را تجربه نخواهند کرد. اگر در خواب دچار دندان قروچه میشوید، استفاده از بالش ها در برطرف شدن این مشکل موثر خواهد بود.

--

--

cpardaz
0 Followers

طزاح ب برنامه ویس